Nacházíte se zde: Úvod » Katalogy ubytování » Silvestr 2019 / 2020 » Česká republika » Královéhradecko » Třebechovice pod Orebem

Hledat

Ubytování v České republice a na Slovensku
Vyplňte věk dětí

Filtrování výsledků

Typ objektu:

Vybavení objektu:

Oplocení:

Počet ložnic u chat a chalup:
Sport:
Koupání
Lyžování

Silvestr 2019 / 2020 Třebechovice pod Orebem


Plánujete oslavit silvestr na horách nebo kdekoliv jinde v ČR nebo SR a hledáte vhodné ubytování? Rezervujte si chatu, chalupu, hotel, penzion či apartmán s dostatečným předstihem, neboť poptávka po silvestrovských pobytech značně přesahuje nabídku.

Vaše kritéria:
1 objektů
FILTROVAT VÝSLEDKY
počet na stránce: řazení:
Rekreační dům Rodinný domek ve městě betlémů Třebechovice pod Orebem
Kuchyně s jídelním koutem
Ložnice s lůžky
Ložnice s lůžky
Koupelna
Dětské hřiště v blízkosti objektu (u Sokolovny), směrem k vlakovému nádraží
Dětské hřiště v blízkosti objektu (u Sokolovny), směrem k vlakovému nádraží
Skanzen Krňovice
Skanzen Krňovice
Skanzen Krňovice
Skanzen Krňovice
Rybník v Bělči nad Orlicí
Posezení na zahradě
Občerstvení na koupališti v Třebechovicích
Pohled z ulice
Koupaliště v Třebechovicích-dětské brouzdaliště
Koupaliště v Třebechovicích
Koupaliště v Třebechovicích
Skluzavka na zahradě
Posezení pod magnolií
Hodnocení
Dosud nehodnoceno
Zvíře
Internet
Vyžití pro děti
Bazén
Lyžárna/kolárna
Parkování Upřesnění
Max. kapacita:
6
Počet ložnic:
2
Rekreační dům pro 6 osob
ZJISTIT CENU
zobrazeny objekty 1-1   

Informace o místě Třebechovice pod Orebem

Třebechovice pod Orebem

Město Třebechovice pod Orebem bylo založeno při obchodní stezce v první polovině 14. století. Vrch Oreb (260 m) s kostelíkem Božího Těla připomíná památné husitské bratrstvo. Město je vzdáleno pouhých 13 km východně od Hradce Králové a díky svému okolí s krásnými lesy a půvabnými zákoutími řeky Orlice se stalo oblíbeným výletním místem. Po celém světě jsou Třebechovice proslulé Muzeem betlémů. Komu Třebechovice patřili do 14. století, není známo. V polovině 14. století se v písemných pramenech začalo vyskytovat jméno Hynka Hlaváče z Dubé. V 16. století, kdy město patřilo Trčkům z Lípy, se město hospodářsky povzneslo a bohatší měšťané začali stavět nákladnější domy. Začala se rozvíjet řemesla a jednotlivým cechům byly vrchností udělovány nejrůznější výsady. Četné požáry se však podepsaly na vzmáhajícím se městě. Při velikém požáru roku 1567 shořely městu privilegia a málem i Graduál, který byl doslova s nasazením života zachránců zachován. Roku 1628 propuklo v kraji velké selské povstání. I čtyři velké požáry v 17. století uvrhly město do bídy. Nastal všeobecný úpadek hmotný i kulturní. Za třicetileté války město dál chudlo. Stálé náklady na ubytování a stravování vojska způsobily, že se město stávalo rok od roku chudším. V 18. století město jen živořilo. V průběhu 19. století se v Třebechovicích začal pomalu zvedat národně osvobozenecký duch. Jakousi předzvěstí se staly Slavnosti vlídnosti a lásky. I když se nejednalo přímo o projev národního probuzení, měly svůj význam. Byly zaměřeny na vlastenecké nadšení a projevy sounáležitosti s rodným místem. V druhé polovině 19. století se uvolnily společenské poměry a v důsledku toho se zakládaly různé spolky a učené společnosti. Činností ve spolcích se obnovila vitalita národa a ta přinesla dynamický růst ekonomiky a podnikání. Tomu všemu napomohl rozvoj techniky, vzdělanosti, technologií, školství a politického života. Město se začalo nebývale rozvíjet. Roku 1849 Třebechovice přestaly být poddaným městem vrchnosti opočenské a staly se městem svobodným.


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.