Nacházíte se zde: Úvod » Katalogy ubytování » Silvestr 2019 / 2020 » Česká republika » Českomoravská Vysočina » Svojanov

Hledat

Ubytování v České republice a na Slovensku
Vyplňte věk dětí

Filtrování výsledků

Typ objektu:

Vybavení objektu:


Oplocení:

Sport:
Koupání
Lyžování

Silvestr 2019 / 2020 Svojanov


Plánujete oslavit silvestr na horách nebo kdekoliv jinde v ČR nebo SR a hledáte vhodné ubytování? Rezervujte si chatu, chalupu, hotel, penzion či apartmán s dostatečným předstihem, neboť poptávka po silvestrovských pobytech značně přesahuje nabídku.

Vaše kritéria:
1 objektů
FILTROVAT VÝSLEDKY
počet na stránce: řazení:
RS Motýlek
Areál střediska
Osmilůžková chata - celkový pohled
Osmilůžková chata - obytná místnost s jídelnou
Osmilůžková chata - vybavená kuchyně s jídelnou a krbem
Osmilůžková chata - obytná místnost se stolem, židlemi, krbem a televizí
Osmilůžková chata - ložnice v patře s koupelnou
Šestilůžková chata - celkový pohled
Šestilůžková chata - obytná místnost s kuchyní a jídelnou
Šestilůžková chata - ložnice
Šestilůžková chata - koupelna se sprchou a samostatné WC
Šestilůžková chata - venkovní posezení
Čtyřlůžková chata - celkový pohled
Čtyřlůžková chata - interiér obytné místnosti s kuchyní, jídelnou a palandou
Čtyřlůžková chata - obytná místnost s palandami
Dětské hřiště
Upravený areál rekreačního střediska
Příjemné posezení v letní restauraci
Jídelna s krbem
Mapa areálu
Zimní pohled na rekreační středisko
Zimní pohled na rekreační středisko
Zimní pohled na zasněžený areál
Hodnocení
9,7
Naprosto výjimečné
dle 8 hodnocení
Zvíře
Internet
Vyžití pro děti
Bazén Upřesnění
Lyžárna/kolárna
Parkování Upřesnění
Max. kapacita:
78
4 l. chata s příslušenstvím
ZJISTIT CENU
6 l. chata s příslušenstvím
ZJISTIT CENU
zobrazeny objekty 1-1   

Informace o místě Svojanov

Svojanov

Nad údolím říčky Křetínky jižně od Svitav se rozkládá tajemný hrad Svojanov, opředený mnoha pověstmi. Založil ho ve 13. století Přemysl Otakar II. Dnes je přístupný v letní sezóně po dvou prohlídkových trasách. Na první uvidíme areál hradu s nádvořím, zbytky starého paláce a 26 metni vysokou věž Hlásku. Na druhé trase nás upoutá empírový Nový palác se; stálou výstavou o historii hradu a stálou výstavou figurální keramiky Jana Kutálka. Celé léto zde probíhají i různé kulturní akce.Počátky historie hradu Svojanova spadají do období kolonizace odlehlých koutů zemí koruny české. Až do poloviny třináctého století tu osidlování řídili premonstráti z Litomyšle, pod jejichž správu patřila i osada Svojanov. Král železný a zlatý potřeboval zisky z obchodu a řemesel pro svou koncepci centrálně řízeného státu. Tak jako v celých Čechách, i na této zemské cestě, zvané později Trstenická, zřizoval osady a pevnosti. Od roku 1265 k nim patřilo i město Polička a nedaleko od něj v sousedctví Svojanova nově založený hrad, pojmenovaný Fürstenberg. Po roce 1435 hrad natrvalo přešel do jejich majetku a podle původní osady (nyní Starý Svojanov) dostal dnešní jméno. Přemyslův a Závišův Fürstenberg byl typickou pevností doby, jež neznala střelný prach. Zahrnoval prostor vnitřního nádvoří, chráněný pět metrů silnými hradbami a stejně mocnou vnější stěnou starého paláce. Šestadvacet metrů vysoká hlásná věž, opatřená břitem k odklánění nepřátelských střel, sloužila i jako poslední útočiště obránců. V roce 1569 byl hrad zničen požárem, po němž následovala rozsáhlá renezanční přestavba. Po požáru v roce 1842 je Starý palác přebudován do empírové podoby, renezanční křídlo však už zůstává ruinou. Místnosti hradu byly upraveny k výstavním účelům. Tento stav přetrvává i v současné době, kdy sem byla instalována stálá výstava keramika sochaře Jana Kutálka a každý rok se tu obmněňují další jedna či dvě sezonní výstavy. Kromě toho návštěvníci samozřejmě procházejí vstupní historickou expozicí a od minulého roku také Muzeem opálových dolů ve slovenském Dubniku. Během posledních zhruba deseti let se ustálila tradice Svojanovského kulturního léta.


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.