Nacházíte se zde: Úvod » Katalogy ubytování » Silvestr 2021 / 2022 » Česká republika » Slapy, Orlík a okolí » Sedlec-Prčice

Hledat

Hledat
Vyplňte věk dětí

Filtrování výsledků

Typ objektu:

Vybavení objektu:
Oplocení:

Sport:
Koupání
Lyžování

Silvestr 2021 / 2022 Sedlec-Prčice


Plánujete oslavit silvestr na horách nebo kdekoliv jinde v ČR nebo SR a hledáte vhodné ubytování? Rezervujte si chatu, chalupu, hotel, penzion či apartmán s dostatečným předstihem, neboť poptávka po silvestrovských pobytech značně přesahuje nabídku.

Vaše kritéria:
1 objektů
FILTROVAT VÝSLEDKY
počet na stránce: řazení:
Penzion Dalmo Sedlec-Prčice
Upravený exteriér penzionu
Dětský koutek na zahradě
Infrasauna
Vířivka
Vinárna
Pokoj s lůžky, televizí a posezením
Pokoj s manželským dvoulůžkem
Pokoj s televizí a posezením
Pokoj s manželským dvoulůžkem
Koupelna se sprchovým koutem
Školící místnost
Slavnostní tabule
Velká školící místnost
Schodiště na zahradu k bazénu a posezení
Tělocvična
Ricochet (malý squash)
Penzion DALMO v zimě
Hodnocení
9,2
Fantastické
dle 7 hodnocení
Zvíře
Internet
Vyžití pro děti
Bazén Upřesnění
Lyžárna/kolárna
Parkování Upřesnění
Max. kapacita:
59
1 l. pokoj s příslušenstvím
ZJISTIT CENU
2 l. pokoj s příslušenstvím
ZJISTIT CENU
zobrazeny objekty 1-1   

Informace o místě Sedlec-Prčice

Sedlec-Prčice

Město Sedlec-Prčice se nachází v nejjižnější části středních Čech, v okrese Benešov. Leží v krásné přírodní míse, jejíž jižní okraj tvoří nejvyšší část Jistebnické vrchoviny (s vrcholem Javorová skála 723 m). Pro okolí Sedlce-Prčice se koncem 19. století vžilo mezi turisty pojmenování "Český Merán". Město včetně přidružených osad má necelých 3000 obyvatel, řada dalších občanů zde pak tráví podstatnou část roku (chalupáři, chataři). Území města se skládá ze dvou centrálních částí (Sedlce a Prčice) a 34 dalších (menších) osad. Tímto počtem drží Sedlec-Prčice mezi všemi městy ČR primát. Pro okolí je charakteristická členitost terénu, která je zdůrazňována typickými lesíky a remízky. Celý obvod správního území města je lemován pásmem smíšeného lesa. Okolí Sedlce-Prčice je ideálním terénem pro pěší i cyklistickou turistiku, v zimním období jsou zde dobré podmínky pro lyžování (Monínec). Sedlec a Prčice se v minulosti vyvíjely jako dvě samostatná města. Prčice je staršího původu - je kolébkou slavného českého rodu pánů z Růže. Páni z Hradce, z Landštejna, z Ústí, Rožmberkové - ti všichni se jako ke svému prapředkovi hlásili k Vítkovi z Prčice. Jeho erb - pětilistá růže - je prvním známým českým rodovým erbem vůbec. Obě městečka silně trpěla v době třicetileté války a v dobách neúrody a hladomoru kolem let 1771-1772. Na konci 19. století se Sedlci a Prčici vyhnula železnice, což způsobilo, že se zde nerozvinul prakticky žádný průmysl. Jeho absence je sice zčásti nepříjemná (nedostatek pracovních příležitostí), ale na druhé straně se díky ní zachovalo dobré přírodní prostředí. Závěr druhé světové války byl pro městečko tragický - v květnovém povstání zde nacisté postříleli 21 občanů a vypálili budovu školy. Významnějšími architektonickými památkami jsou v Sedlci-Prčici a okolí především církevní stavby (kostel sv. Vavřince v Prčici, sv. Jeronýma v Sedlci, kaple Bolestné Panny Marie v Jetřichovicích a mnoho staveb menších - kapličky, boží muka). Pozoruhodné stavby jsou mezi bývalými šlechtickými sídly - zámky v Jetřichovicích, Přestavlkách (Nové Mitrovice), Prčici, Bolechovicích, vladycká tvrz ve Vrchoticích. Celonárodní proslulost získalo městečko díky oblíbenému turistickému pochodu Praha - Prčice, který se v roce 2007 uskuteční již po dvaačtyřicáté. Jeho cíl na Vítkově náměstí v Prčici přiláká každoročně v květnu tisíce pochodníků. Město věnuje značnou pozornost své prezentaci. Od roku 1997 každoročně vydává vlastním nákladem pod názvem "Český Merán" sborník, který obsahuje práce členů stejnomenného vlastivědného spolku. V letech 1995 a 1997 se spolu se sousedními městy Sedlčany a Votice podílelo na vydání základního regionalistického díla "Sedlčansko, Sedlecko a Voticko". Město Sedlec-Prčice je sídlem sdružení "Čertovo břemeno", které tvoří deset obcí regionu (Červený Újezd, Heřmaničky, Ješetice, Mezno, Smilkov a Střezimíř z okresu Benešov, Borotín, Jistebnice a Nadějkov z okresu Tábor).


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.