Nacházíte se zde: Úvod » Katalogy ubytování » Relaxační pobyty » Česká republika » Českomoravská Vysočina » Červená Řečice

Hledat

Hledat
Vyplňte věk dětí

Filtrování výsledků

Typ objektu:

Obsazenost:


Vybavení objektu:

Oplocení:

Sport:
Koupání
Lyžování

Relaxační pobyty Červená Řečice


Chcete na dovolené hlavně relaxovat? V naší nabídce naleznete chaty, chalupy, apartmány či rodinné penziony, které jsou svou vybaveností a umístěním vhodné pro relaxační a oddechové pobyty. Objekty jsou nadstandardně vybavené saunou či vířivkou. Stačí si vybrat z naší nabídky relaxačních pobytů!

Vaše kritéria:
1 objektů
FILTROVAT VÝSLEDKY
počet na stránce: řazení:
ONLINE OBSAZENOST
Hodnocení
9,8
Naprosto výjimečné
dle 13 hodnocení
Zvíře
Internet
Vyžití pro děti
Bazén
Lyžárna/kolárna
Parkování Upřesnění
Max. kapacita:
10
Celý objekt až pro 10 osob
ZJISTIT CENU
zobrazeny objekty 1-1   

Informace o místě Červená Řečice

Červená Řečice

Červená Řečice se nachází v malebném prostředí Českomoravské vrchoviny asi 10 km severovýchodně od Pelhřimova. Správním územím patří k Červené Řečici obce Zmišovice, Popelištná, Těchoraz, Milotičky. Název obce je poprvé doložen v roce 1558, dříve název Řečice (1279-1290), ve 14. století Biskupská Řečice. Ve 12. století byla Červená Řečice centrem rozsáhlého panství patřící pražským biskupům, později arcibiskupům. V roce 1378 bylo celé městečko zničeno požárem. 1415 panství přechází do světských rukou, první zpráva o vedení městských knih a užívání malé a velké městské pečeti. 1422 byl hrad dobyt husity. Roku 1497 se majiteli panství stávají Leskovcové z Leskovic. V 16. století je dobou největšího rozkvětu. První písemná zpráva o škole pochází z roku 1596. Roku 1623 se vrátilo panství do církevních rukou – arcibiskupa Arnošta z Pardubic. Zámek a rozsáhlé okolní pozemky patřili pražskému arcibiskupství až do roku 1948. Roku 1645 bylo městečko vypleněno švédskými vojáky. Další velký požár zničil zástavbu roku 1669. První písemná zpráva o radnici je z roku 1693. Roku 1865 byla postavena první školní budova. Roku 1903 byla zřízena škrobárna a v roce 1925 byla obec elektrifikována. Významné památky obce: Kostel sv. Máří Magdalény – sídlo bývalého pražského arcibiskupa, zámek Červená Řečice. Vznik tvrze, která stála na místě dnešního renesančního zámku v Červené Řečici, se datuje do dob raného středověku. Zámecká budova včetně okolních lesů a polností patřila s výjimkou období husitských válek a doby pobělohorské pražskému arcibiskupství. V roce 1948 byl zámek na základě zákona o revizi první pozemkové reformy církvi vyvlastněn a postoupen Místnímu národnímu výboru Červená Řečice. Ten se později objektu vzdal ve prospěch Okresního národního výboru v Pelhřimově, v jehož vlastnictví zůstal až do 14. prosince 1989. Dodnes pravidelně pořádají letní řečické Slámování, kde kromě slaměných soch nechybí ani dobrá muzika nebo kinematograf bratří Čadíků. Kromě různých doprovodných programů, je hlavní náplní této akce tvorba uměleckých děl ze slámy. První ročník se uskutečnil v roce 1997, akci společně pořádá Spolek na záchranu památek červenořečických a Občanské sdružení Švagr z Písku.


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.