Nacházíte se zde: Úvod » Katalogy ubytování » Novinky » Slovensko » Pieniny a Spišská Magura

Hledat ubytování

Hledat ubytování
Vyplňte věk dětí

Novinky Pieniny a Spišská Magura


Sledujete naši nabídku pravidelně a zdá se Vám, že již všechno znáte? V katalogu novinek naleznete nově zařazené ubytovací kapacity, která pro Vás neustále aktualizujeme. V novinkách jsou většinou umístěny objekty max. 2 měsíce od zařazení do naší nabídky. Buďte v obraze a vybírejte z našich novinek v ubytování!

Pro Vámi zadaný výraz či kombinaci požadovaných vlastností ubytování nebyly bohužel nalezeny žádné objekty

  • Zkontrolujte, že byla zadána požadovaná lokalita bez překlepu.
  • Pro optimální výsledky hledání doporučujeme vybrat položku z našeptávače.
  • Vyhledávat lze v názvech obcí, okresů, krajů, regionů, oblastí a zemí a v názvech objektů.
  • Zkuste opětovně zmáčknout tlačítko Hledat ubytování, tentokrát se budou vyhledávat všechny objekty v daném umístění bez filtru

Pieniny a Spišská Magura

Pieniny a Spišská Magura

Pieniny představují asi 30 kilometrů dlouhý horský celek, který již náleží do oblasti Beskyd. Z jeho celkové rozlohy asi 100 čtverečních kilometrů leží v Polsku. Nejvyššími vrcholy jsou Vysoké skalky (1 050 m), Vysoká (1 014 m), Durhaszka (935 m), Plašná (889 m), Holica (824 m), Sokolica (747 m) a nejznámější Trzy Korony (982 m). Převážná část pohoří je tvořena především vápenci, které nad okolní reliéf vystupují v podobě mohutných bíle zářících bradel. Turisticky nejnavštěvovanějšími jsou Tři korunky a Sokolica na polské straně a Prielom Dunajca (národní přírodní rezervace vyhlášená roku 1967 a předtím již v roce 1932, rozloha 360 ha) na slovenské straně mezi obcemi Červený Kláštor a Lesnica. V tomto vápencovém pohoří se vedle povrchového krasu vytvořil i kras podzemní. Uveďme jeskyni Aksamitka a Zbojnickou jeskyni. Turisticky atraktivní je i splavování Dunajce na pltích s originální goralskou hudbou.Turisté mohou rovněž navštívit hrad v Niedziči, který se v současnosti tyčí nad přehradou. Řeka Dunajec v těchto místech tvořila hranici mezi Uhrami a Polskem. Pieninský národní park (PIENAP) byl na Slovensku vyhlášen v roce 1967 na ploše 2125 ha, v roce 1997 byl rozšířen na 3750 ha. Spišská Magura je ideální místo zejména pro zimní sporty. Jsou zde vhodné tratě pro běžecké lyžování a zimní turistiku, zejména ja jižních svazích Spišské Magury. Zajímavý je hlavní hřeben Spišské Magury, Veľké Osturnianské jazero poblíž obce Osturňa, Jezerské jezero či Travertinové jezírko Kráter ve Vyšných Ružbachoch. Po obvodě Spišské Magury vystupuje řada travertinových kop doprovázených minerálními prameny.