Nacházíte se zde: Úvod » Katalogy ubytování » Léto 2024 » Česká republika » Polabí » Český Brod

Hledat ubytování

Hledat ubytování
Vyplňte věk dětí

Filtrování výsledků

Typ objektu:

Vybavení objektu:







Oplocení:

Sport:
Koupání
Lyžování

Léto 2024 Český Brod


V naší nabídce letních dovolených 2024 najdete různé typy ubytování v atraktivních regionech České republiky i na Slovensku. Ty nejlepší objekty se každoročně rezervují i rok předem.Láká Vás strávit klidnou dovolenou na chatě nebo chalupě u vody, s krbem či grilem? Nebo hledáte „pohodlnější“ ubytování v penzionu či hotelu? Nenechte si ujít šanci strávit krásnou a bezproblémovou letní dovolenou!

Zvolte si termín pro svoji letní dovolenou 2024
29.6-6.7.2024, 6.7-13.7.2024, 13.7-20.7.2024, 20.7-27.7.2024, 27.7-3.8.2024, 3.8-10.8.2024, 10.8-17.8.2024, 17.8-24.8.2024, 24.8-31.8.2024

Vaše kritéria:
1 objektů
FILTROVAT VÝSLEDKY
počet na stránce: řazení:

Hodnocení

6,7
Zvíře
Internet
Vyžití pro děti
Bazén
Lyžárna/kolárna
Parkování Upřesnění
Max. kapacita:
30
Jednolůžkový pokoj
ZJISTIT CENU
Dvoulůžkový pokoj
ZJISTIT CENU
zobrazeny objekty 1-1 z 1  

Český Brod

Český Brod

Český Brod je velmi staré gotické město, které založil s největší pravděpodobností pražský biskup Jan I. ve 12. století na jedné z nejdůležitějších zemských stezek - trstenické - která tehdy spojovala Prahu s jižní a východní Evropou jako trhovou osadu. Českobrodští měšťané si již před rokem 1402 vystavěli radnici, podle tehdejšího zvyku uprostřed náměstí. Po rozpadu českobrodského arcibiskupského distriktu (obvodu) a po dalších dějinných událostech bylo město obsazeno císařem Zikmundem. V roce 1421 město dobyli Pražané a jejich husitští spojenci a tak byl Český Brod dočasně začleněn do svazu sirotčích měst. Nedlouho po bitvě u Lipan uzavřeli představitelé města s panskou koalicí příměří a při vyjednávání s císařem Zikmundem dosáhli potvrzení revolučních svobod a posléze 4. února 1437 císař povýšil Český Brod na svobodné královské město. Podle dnešních znalostí historie a jejího hodnocení projevili českobrodští v té době dostatek rozvahy a svým rozhodnutím započali cestu k rozvoji a prosperitě svého města. Mezi nejdůležitější historické památky města patří chrám sv. Gotharda, pozdně gotická samostatně stojící zvonice a již zmíněná stará radnice čp. 1. Ve středu města se nachází barokní sousoší Svaté Rodiny z dílny F. M. Brokoffa. Z dalších památek si zaslouží zmínku novorenesanční budova Podlipanského muzea, dílo arch. A. Balšánka. Významnou památkou jsou i středověké hradby, které nejsou již celistvé a jsou bez vstupních bran, které byly zbourány již v minulosti. Zbytky starého opevnění jsou postupně restaurovány. Dnešní Český Brod, jehož součástí jsou i bývalé vesnice Štolmíř a Liblice, je zhruba sedmitisícové, poklidné město s minimem průmyslu. Je druhým největším městem na okrese Kolín. Díky železnici, velká část obyvatel dojíždí do zaměstnání do Prahy a do Kolína. Český Brod je město, které stojí za návštěvu i jako výchozí bod k návštěvě zajímavého okolí - lipanské bojiště, přírodní lokalita Dolánky, blízký Kostelec nad Černými Lesy, chráněná krajinná oblast vrch Klepec, tismická bazilika, tuchorazská tvrz aj. Český Brod je městem, které si Vaši pozornost právem zaslouží.