Nacházíte se zde: Úvod » Katalogy ubytování » Objekty v blízkosti kulturního a společenského života » Česká republika » Broumovsko » Police nad Metují

Hledat ubytování

Hledat ubytování
Vyplňte věk dětí

Filtrování výsledků

Typ objektu:

Vybavení objektu:









Oplocení:

Počet ložnic u chat a chalup:
Sport:
Koupání
Lyžování

Objekty v blízkosti kulturního a společenského života Police nad Metují


Bez kultury a společenského života to nejste Vy? Pak jste otevřeli ten správný tematický katalog. Nerozhodneme za Vás, zda navštívit galerii, výstavu, zajít na koncert, do divadla nebo se zúčastnit plesu. Nabídneme Vám však objekty, které se nachází v blízkosti velkých měst, ve kterých je kulturních a společenských akcí nepřeberné množství. Stačí si pouze vybrat.

Vaše kritéria:
1 objektů
FILTROVAT VÝSLEDKY
počet na stránce: řazení:
Chalupa Aneta Chalupa Aneta Police nad Metují
Obytná místnost
Obývací místnost
Krb v obytné místnosti
Obytná místnost
Obývací místnost
Obytná místnost
Kuchyně
Kuchyně
Kuchyně
Chodba
Chodba
Ložnice
Ložnice
koupelna
Koupelna
Skluzavka pro děti
Dětské pískoviště s posezením na lavičce
Otevřené ohniště
Chalupa Aneta
Chalupa Aneta
Chalupa s posezením
Chalupa s posezením
Koníci ve výběhu vedle chalupy
Pohled z podkroví na zimní krajinu
Chalupa pod sněhem
Chalupa v zimě
Chalupa v zimě
Chalupa v zimě

Hodnocení

9,9
Naprosto výjimečné
dle 3 hodnocení
Zvíře
Internet Upřesnění
Vyžití pro děti
Bazén
Lyžárna/kolárna
Parkování Upřesnění
Max. kapacita:
8
Počet ložnic:
3
Chalupa pro 8 osob
ZJISTIT CENU
zobrazeny objekty 1-1 z 1  

Police nad Metují

Police nad Metují

Polický kraj, včetně území Kladska, patřil kdysi mocnému rodu Slavníkovců z kmene Charvátů. Vyvražděním tohoto rodu, 28. září roku 995 na sídelní Libici, získali jejich majetek Přemyslovci.V této době na zdejším území šuměly husté pohraniční hvozdy a jen občas sem zavítal osamělý lovec, nebo člen strážního oddílu. Na přelomu 12. a 13. století se zde usadilo několik poustevníků pod vedením jáhna Vitališe, mnicha břevnovského kláštera. Zde si vystavěli poustevnu a dřevěnou kapli Panny Marie, začali klučit les a zakládat pole, aby naplnili benediktinské heslo „Ora et labora“ (Modli se a pracuj!). Opat Kuno (1197 – 1217), který vybavil kapli kostelními rouchy, dosáhl v roce 1213 darování polického újezdu Přemyslem Otakarem I. břevnovskému klášteru řádu sv. Benedikta. Jednalo se zhruba o území ohraničené potokem dřevíčským, řekou Stěnavou, potokem božanovským, Židovkou a řekou Metují.Sametová revoluce v roce 1989 znamenající návrat k tržnímu hospodářství a demokracii zahájila opět období svobodného podnikání. Jeho rozvoj podpořený privatizací a restitucemi mění postupně tvář celého města, vznikají nové obchody, restaurace a bistra.Touha po samostatnosti vedla k oddělení několika dříve integrovaných obcí. Začleněny do města tak zůstávají jen obce Hlavňov, Radešov, Pěkov a Hony. Počet obyvatel se tak pohybuje v posledních létech těsně pod hranicí 4 500.Podařilo se rekonstruovat i vystavět nové byty, pečovatelský dům pro staré občany, koupaliště a městskou tržnici.V městské památkové zóně bylo opraveno mnoho zapsaných kulturních památek, např. sochy, sloupy, původní farní kostel na hřbitově, stará dřevěná škola, ručně tepané brány u klášterních zdí, historická budova radnice a další.Za spolupráce Města a majitelů domů na náměstí se podařilo uskutečnit barevné obnovení fasád.Velkou obnovou prošlo Kolárovo divadlo, které je ve městě hlavním nositelem bohatého kulturního života. Dalším zdrojem kultury je Knihovna města, a to nejen svým rozsáhlým knižním fondem, ale i realizací mnoha vzdělávacích, historických a kulturních pořadů pro děti i dospělé. Rovněž Městské muzeum, umístěné v bývalém klášteře, nabízí velké množství zajímavostí o minulosti našeho města.Město je zřizovatelem Základní školy s tělocvičnou a novou školní jídelnou, Mateřské školy a Základní umělecké školy, která nabízí velkou nabídku vyučovaných předmětů. Její věhlas podložený vynikajícími výsledky přesahuje hranice okresu.Kromě přetrvávající tradiční činnosti hasičů, se podařilo ve městě obnovit činnost několika spolků, např. TJ Sokol, rozšiřující vedle TJ Spartak nabídku sportovních aktivit, středisko Junák, Ochotnický spolek Kolár, jenž obohacuje svými divadelními vystoupeními život občanů nejen v našem městě, tak i velice známou Ostrostřeleckou gardu Polickou dodávající lesk a slavnostní ráz každé významnější společenské události v Polici nad Metuji.