Nacházíte se zde: Úvod » Katalogy ubytování » Ubytování vhodné v zimním období » Česká republika » Orlické hory » Záchlumí

Hledat

Hledat
Vyplňte věk dětí

Filtrování výsledků

Typ objektu:

Obsazenost:


Vybavení objektu:Oplocení:

Počet ložnic u chat a chalup:
Sport:
Koupání
Lyžování

Ubytování vhodné v zimním období Záchlumí


Chcete si užít letošní zimu na sjezdovkách, dáváte přednost běžeckému lyžování nebo Vás zimní sporty nelákají? Raději relaxujete u vody? A co kulturní a společenský život?

Nachystali jsme pro Vás 6 tematických katalogů, pomocí kterých si můžete vybrat ubytování, ale především zaměření, jakým způsobem strávíte zimní dovolenou s rodinou nebo přáteli.

Mohli by Vás zajímat tyto tematické katalogy:

Ubytování vhodné k lyžování Ubytování vhodné k běžkování Ubytování v blízkosti aquaparku Ubytování se saunou/vířivkou Ubytování v blízkosti lázní Ubytování s kulturním životem
Vaše kritéria:
1 objektů
FILTROVAT VÝSLEDKY
počet na stránce: řazení:
TIP ONLINE OBSAZENOST
Chalupa U Zvoničky Záchlumí
Venkovní kryté posezení s krbem
Pohled ze společenské místnosti do kuchyně
Společenská místnost propojená s kuchyní
Kuchyňský kout
Ložnice
Sociální zařízení s vanou
Celkový pohled na chalupu
Hodnocení
9,8
Naprosto výjimečné
dle 34 hodnocení
Zvíře
Internet
Vyžití pro děti
Bazén
Lyžárna/kolárna
Parkování Upřesnění
Max. kapacita:
4
Počet ložnic:
1
Chalupa pro 4 osoby
ZJISTIT CENU
zobrazeny objekty 1-1   

Informace o místě Záchlumí

Záchlumí

První písemná zpráva pochází z roku 1365. Obec se nachází v nadmořské výšce 455 metrů. Na území žije 737 obyvatel. V okolí obce je několik turistických tras s pěkným výhledem na údolí Divoké Orlice.Obec Záchlumí je rozložena na úpatí svahu východních polí a na protější – západní straně se tyčí kopec Chlum do výšky 602 m n. m. Úžlabí tak vzniklé, ve kterém leží vesnička Záchlumí směřuje od severu k jihu. Řeka Divoká Orlice odděluje Záchlumí od Bohousové.Obec Záchlumí a Rybná nad Zdobnicí, patřily pod panství Litice, založené v druhé polovině 13. století, Protivou – Prackem původem z Plzeňska. Ten dal vykáceti lesní hvozdy a postavil na skále pevný litický hrad. Ze Záchlumí je na něho krásný pohled mezi soutěskou „Babky s Dědkem“. První dřevěná rozhledna na Chlumu byla postavena za panování Marie Terezie. Roku 1872 byla podél Divoké Orlice stavěna železnice a vybudován tunel.Ze zajímavostí se dočítáme, že v roce 1893, kdy chodili děti do společné školy v Bohousové (dnes již stará škola zbourána ),chodilo ze Záchlumí 80 dětí a z Bohousové 87 dětí. Jeden učitel měl tudíž v jedné místnosti 167 dětí. Nová škola v Záchlumí se dostavěla v r. 1897.Dříve byly v naší vesnici 3 hospody. Na všech byli majitelé jménem Hynek, a proto se museli rozeznávat podle přezdívek. Největší byl rozlohou hostinec „U Zeleného stromu“, dnes č.p.18 kde bydlí Kacálkovi. Druhý byl na Kopečku u Hynků pod zvoničkou a třetí dnes zvaný „U Fontány“. Ten jediný zůstal a byl celý přebudován a po létech přestavby otevřen o pouti 27.7.1997. Vznikl zde pěkný sál, hostinec a 23 malometrážních bytů. Do Fontány se také přestěhoval z Bohousové poštovní úřad.Živnosti řeznické byly ve vesnici dvě a to v hostinci „Na Kopečku“ a u Jiskrů dole v č.p. 26. Rovněž prodejny smíšeného zboží byly dvě. Jedna u Krátků – dříve Buchtelů (dnes již zbouráno), kde se prodávalo již od roku 1880. Dříve na tomto místě stával mlýn a prováděla se i živnost pekařská. Druhá prodejna tak zvaný „Spolek“, byla v č.p. 22 u Jiskry Františka ještě ve starém stavení. Později si postavil nový domek, kde provozoval řeznictví.Kovářskou živnost provozoval p. Blažek od r. 1906. Kovárna byla u č.p. 18 a později zbourána. Kovařil tam i p. Resl z č.p. 48, posléze i pan Švec, než si v č.p. 35 postavil novou kovárnu.Kolářství provádělo se od r. 1926 v č.p. 37 (p. Durchánek Ant.) a od r. 1929 také v č.p. 9 (p. Bartoš Jaroslav).Pro vesnici se ševcovalo v č.p. 45, pan Sklenář Jan.V naší vesnici býval také velice bohatý kulturní život. Ochotnický divadelní spolek „Tyl“ nacvičil a sehrál každý rok několik divadelních představení. Po roce 1947 se hrálo v sále „U Fontány“ kino. Bohatá byla i činnost „Sokola“ a sboru dobrovolných hasičů, který byl založen již v roce 1881.


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.