Nacházíte se zde: Úvod » Katalogy ubytování » Ubytování vhodné v zimním období » Česká republika » Šumava » Vacov

Hledat

Hledat
Vyplňte věk dětí

Filtrování výsledků

Typ objektu:

Vybavení objektu:
Oplocení:

Sport:
Koupání
Lyžování

Ubytování vhodné v zimním období Vacov


Chcete si užít letošní zimu na sjezdovkách, dáváte přednost běžeckému lyžování nebo Vás zimní sporty nelákají? Raději relaxujete u vody? A co kulturní a společenský život?

Nachystali jsme pro Vás 6 tematických katalogů, pomocí kterých si můžete vybrat ubytování, ale především zaměření, jakým způsobem strávíte zimní dovolenou s rodinou nebo přáteli.

Mohli by Vás zajímat tyto tematické katalogy:

Ubytování vhodné k lyžování Ubytování vhodné k běžkování Ubytování v blízkosti aquaparku Ubytování se saunou/vířivkou Ubytování v blízkosti lázní Ubytování s kulturním životem
Vaše kritéria:
1 objektů
FILTROVAT VÝSLEDKY
počet na stránce: řazení:
Apartmánový dům CZ4867 (CZ4867)

Vacov - Vlkonice, Šumava

Apartmánový dům CZ4867 Vacov
Zelený apartmán
Zelený apartmán
Modrý apartmán
Modrý apartmán
Dolní apartmán
Dolní apartmán
Koupelna v apartmánu
Hodnocení
9,8
Naprosto výjimečné
dle 5 hodnocení
Zvíře
Internet
Vyžití pro děti
Bazén
Lyžárna/kolárna
Parkování Upřesnění
Max. kapacita:
15
4 l. zelený apartmán s přísl. a možn. 1 přistýlk ...
ZJISTIT CENU
4 l. modrý apartmán s přísl. a možn. 1 přist
ZJISTIT CENU
zobrazeny objekty 1-1   

Informace o místě Vacov

Vacov

Obec Vacov, ležící v krásném podhůří Šumavy, 23 km od Strakonic, se rozprostírá na hranici okresu Prachatice, Strakonice a Klatovy. Železniční zastávka je vzdálena 9 km v obci Čkyně, autobusová v místě - s přímým spojením na Prahu. Také známé středisko zimních sportů Zadov-Churáňov je vzdáleno pouhých 15 km a v dosahu 20 km leží městečko Kašperské Hory s hradem Kašperkem. Katastr má plochu 3 530 ha, v průměrné výšce 720 m n. m.. Obec Vacov se skládá ze 14 částí, ve kterých žije přes 1 300 obyvatel.Kvalita životního prostředí je zde vysoká, obec je střediskem cestovního ruchu a chalupářských aktivit v oblasti. Dvě osady Vacov (79 obyvatel) a Vlkonice (518 obyvatel) novou bytovou výstavbou srostly v jeden celek, který je centrem obce z hlediska společenského, kulturního i obchodu. Ve státním seznamu památek je zapsán kostel sv. Mikuláše (cenný oltářní obraz od prof. Lhoty, četné náhrobní kameny z let 1588, 1825, 1836) i kaple sv. Jana Nepomuckého, stojící v jeho blízkosti. Vacov je nákupním centrem okolních osad. Péče o zdraví občanů je poměrně dobře zastoupena (dětský, praktický, zubní a ženský lékař, lékárna a LSPP). Průmysl (pekárny, výroba televizorů, několik drobných podnikatelů) není příliš rozvinutý, také proto je obec vyhledávaným místem k rekreaci. Jsou zde turistické trasy jak pro pěší, tak i pro cykloturistiku. Služby - autobusové nádraží, čerpací stanice, kadeřnictví, restaurace a ubytování, mateřská a základní škola, obecní úřad a knihovna, pošta. Počátky vzniku Vacova a jeho okolí úzce souvisí s kolonizací sousedního strakonického území. První písemná zmínka o Vacově se zachovala z roku 1352. Víme, že v roce 1588 patřila obec Václavu Kocovi z Dobrše. Vacov byla původně malá zemanská tvrz, ale zpustla a na jejím místě byl postaven románský jednolodní kostel, zasvěcený sv. Vavřinci. V roce 1757 vyhořel a byl obnoven až v roce 1784. V roce 1885 byl zbořen a v letech 1889-1890 byl postaven nový kostel, zasvěcený sv. Mikuláši, který ve stejné podobě stojí dodnes. Mezi lety 1936-1944 byla postavena nová budova měšťanské školy, která prodělala v roce 1996 kompletní rekonstrukci, v současnosti se v areálu ZŠ buduje přírodní tělocvična. Od roku 1880 je v obci i poštovní úřad. V roce 1893 byl ustaven Sbor dobrovolných hasičů, který je stále aktivní.


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.