Nacházíte se zde: Úvod » Katalogy ubytování » Ubytování vhodné v zimním období » Česká republika » Jeseníky » Šternberk

Hledat

Hledat
Vyplňte věk dětí

Filtrování výsledků

Typ objektu:

Obsazenost:


Vybavení objektu:Oplocení:

Sport:
Koupání
Lyžování

Ubytování vhodné v zimním období Šternberk


Chcete si užít letošní zimu na sjezdovkách, dáváte přednost běžeckému lyžování nebo Vás zimní sporty nelákají? Raději relaxujete u vody? A co kulturní a společenský život?

Nachystali jsme pro Vás 6 tematických katalogů, pomocí kterých si můžete vybrat ubytování, ale především zaměření, jakým způsobem strávíte zimní dovolenou s rodinou nebo přáteli.

Mohli by Vás zajímat tyto tematické katalogy:

Ubytování vhodné k lyžování Ubytování vhodné k běžkování Ubytování v blízkosti aquaparku Ubytování se saunou/vířivkou Ubytování v blízkosti lázní Ubytování s kulturním životem
Vaše kritéria:
1 objektů
FILTROVAT VÝSLEDKY
počet na stránce: řazení:
ONLINE OBSAZENOST
Hodnocení
8,9
Zvíře
Internet
Vyžití pro děti
Bazén
Lyžárna/kolárna
Parkování Upřesnění
Max. kapacita:
38
Dvoulůžkový pokoj Standard s manželskou postelí
ZJISTIT CENU
Dvoulůžkový pokoj DeLuxe s manželskou postelí
ZJISTIT CENU
zobrazeny objekty 1-1   

Informace o místě Šternberk

Šternberk

Moravské město Šternberk je zasazeno v půvabném krajinném reliéfu na úpatí Nízkého Jeseníku, 16 km severně od Olomouce. Vzniklo z osady pod hradem stejného jména, střežícího důležitou křižovatku obchodních cest. S necelými 14,5 tisíci obyvateli patří k menším městům České republiky, dokáže však zaujmout množstvím historických památek a malebnou okolní přírodou.Nejstarší zmínka o Šternberku jako městu pochází z r. 1296. Budovatelé města pravděpodobně navázali na starší podhradní osídlení gotického hradu, založeného někdy mezi lety 1253 – 1269 pány ze Šternberka. Se vznikem hradu je spjata pověst o Jaroslavu ze Šternberka, který měl v r. 1241 porazit před Olomoucí tatarské nájezdníky a zachránit tak nejen svou zemi, ale vlastně i celou západní křesťanskou civilizaci před nebezpečím z východu. Pro válečné útrapy a mory docházelo postupně ke snižování počtu obyvatel české národnosti. Město bylo v 16. a 17. století dosídleno přistěhovalci z Německa a Slezska, kteří mu vtiskli německý ráz. V r. 1805, v době válek s císařem Napoleonem, se ve Šternberku, který byl dějištěm přesunů hlavních sil zúčastněných armád, sešel car Alexandr s rakouským císařem Františkem. V první polovině 19. století se ve městě rozvíjel textilní průmysl. Prosperita byla spjata s výrobou bavlněných látek. Když v letech 1861 – 1865 občanská válka v USA způsobila přerušení dovozu bavlny, došlo ke krizi výroby. Ve druhé polovině 19. století se Šternberk stal okresním městem. Rozvoj textilního průmyslu na konci 18. a v 1. polovině 19. století rozmnožil bohatství šternberských měšťanů a vyvolal stavební rozvoj Šternberka. Šternberk proslul automobilovým závodem do vrchu, nazvaným „ Ecce Homo “. Závodní dráha byla užita již v r. 1905 pro rychlostní zkoušku v soutěži spolehlivosti Vídeň – Vratislav- Vídeň. V roce 2005 si tedy slavná trať Ecce Homo připomene 100. výročí od doby, kdy po ní vyjel první závodní automobil. V roce 1996 / Město Šternberk si v tomto roce připomnělo 700 let od první písemné zmínky o městě / byla vydána publikace „ Šternberk slovem a obrazem “, kde zájemce nalezne podrobný výklad o historii města a jeho památkách, o přírodních zajímavostech a krásách Šternberka i okolí. Publikace je doplněna řadou barevných fotografií a fotokopiemi historických dokumentů. Publikaci lze zakoupit v Městském informačním centru ve Šternberku.


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.