Nacházíte se zde: Úvod » Katalogy ubytování » Ubytování vhodné v zimním období » Česká republika » Český ráj » Semily

Hledat ubytování

Hledat ubytování
Vyplňte věk dětí

Filtrování výsledků

Typ objektu:

Obsazenost:


Vybavení objektu:


Oplocení:

Sport:
Koupání
Lyžování

Ubytování vhodné v zimním období Semily


Chcete si užít letošní zimu na sjezdovkách, dáváte přednost běžeckému lyžování nebo Vás zimní sporty nelákají? Raději relaxujete u vody? A co kulturní a společenský život?

Nachystali jsme pro Vás 6 tematických katalogů, pomocí kterých si můžete vybrat ubytování, ale především zaměření, jakým způsobem strávíte zimní dovolenou s rodinou nebo přáteli.

Mohli by Vás zajímat tyto tematické katalogy:

Ubytování vhodné k lyžování Ubytování vhodné k běžkování Ubytování v blízkosti aquaparku Ubytování se saunou/vířivkou Ubytování v blízkosti lázní Ubytování s kulturním životem
Vaše kritéria:
1 objektů
FILTROVAT VÝSLEDKY
počet na stránce: řazení:
ONLINE OBSAZENOST

Hodnocení

Dosud nehodnoceno
Zvíře
Internet
Vyžití pro děti
Bazén
Lyžárna/kolárna
Parkování Upřesnění
Max. kapacita:
36
Pětilůžkový apartmán
ZJISTIT CENU
Apartmán
ZJISTIT CENU
zobrazeny objekty 1-1 z 1  

Semily

Semily

Město Semily leží v podhůří západních Krkonoš a Jizerských hor, při soutoku Jizery a Olešky, na úpatí 744 metrů vysokého, bájemi opředeného Kozákova, který byl ještě v nepříliš vzdálené minulosti vyhledávaným nalezištěm polodrahokamů. Směrem do českého vnitrozemí navazuje Semilsko na turisticky zajímavou oblast Českého ráje. Semilská kotlina se střední nadmořskou výškou 332 metrů je ze všech stran obklopena vrchy, mezi nimiž nejblíže městu dominuje 445 metrů vysoká Varta a severovýchodním směrem poutá pozornost táhlý, 534 metrů vysoký vrch Strážník. Dnešní Semily zahrnují čtyři dříve samostatné obce. V roce 1938 se Semily sloučily s Podmoklicemi, v roce 1960 k nim byly připojeny vsi Bítouchov a Spálov. Původní Semily odděluje od Podmoklic Jizera, řeka pramenící na svazích hory Smrk v Jizerských horách. Ze Semil, kde byla v letech 1933 až 1934 sevřena regulací, pokračuje malebnou romantickou skalní soutěskou pod Spálov, do Železného Brodu a odtud do Toušeně, kde končí svou 164 kilometrů dlouhou pouť, aby se stala největším pravostranným přítokem Labe. V katastru města Semil se do Jizery vlévá říčka Oleška, Jílovecký a Chuchelský potok. První písemná zmínka o Semilech pochází z roku 1352, a protože se týká farního kostela, který byl zpravidla budován, když ves dosáhla určité velikosti, můžeme právem předpokládat, že Semily existovaly delší dobu před tímto letopočtem. Podmoklice se připomínají prvně v roce 1322, Bítouchov v roce 1461, Spálov roku 1543. Pro přesné určení data založení bohužel nemáme spolehlivý podklad. Nevíme také, kdy byly Semily povýšeny na městečko. Knížecí archiv s nejdůležitějšími doklady a privilegiemi shořel při požáru semilského zámku. Název Semily se ustálil až v polovině 19. století, kdy se také Semily staly městem. Od čeho je jméno odvozeno, můžeme se jen dohadovat – podle jazykovědců by mělo označovat osadu „semilů“, tj. lidí, kteří jsou milí nebo kteří se libí. Městský znak tvoří modrý štít s jelenem, lípou, trávníkem a šesti zlatými šesticípými hvězdami v oblouku. V roce 1992 byla městu Semily schválena Českou národní radou městská vlajka, jejíž barevné řešení vychází z barev znaku. Vlajku tvoří dva pruhy, modrý a zelený, které jsou od sebe odděleny šesti zlatými šesticípými hvězdami.