Nacházíte se zde: Úvod » Katalogy ubytování » Ubytování vhodné v zimním období » Česká republika » Lužické hory » Nový Bor

Hledat ubytování

Hledat ubytování
Vyplňte věk dětí

Filtrování výsledků

Typ objektu:

Obsazenost:


Vybavení objektu:


Oplocení:

Sport:
Koupání
Lyžování

Ubytování vhodné v zimním období Nový Bor


Chcete si užít letošní zimu na sjezdovkách, dáváte přednost běžeckému lyžování nebo Vás zimní sporty nelákají? Raději relaxujete u vody? A co kulturní a společenský život?

Nachystali jsme pro Vás 6 tematických katalogů, pomocí kterých si můžete vybrat ubytování, ale především zaměření, jakým způsobem strávíte zimní dovolenou s rodinou nebo přáteli.

Mohli by Vás zajímat tyto tematické katalogy:

Ubytování vhodné k lyžování Ubytování vhodné k běžkování Ubytování v blízkosti aquaparku Ubytování se saunou/vířivkou Ubytování v blízkosti lázní Ubytování s kulturním životem
Vaše kritéria:
1 objektů
FILTROVAT VÝSLEDKY
počet na stránce: řazení:
ONLINE OBSAZENOST

Hodnocení

Dosud nehodnoceno
Zvíře
Internet
Vyžití pro děti
Bazén
Lyžárna/kolárna
Parkování Upřesnění
Max. kapacita:
6
Dvoulůžkový pokoj SUPERIOR
ZJISTIT CENU
Dvoulůžkový pokoj DELUXE
ZJISTIT CENU
zobrazeny objekty 1-1 z 1  

Nový Bor

Nový Bor

Malebné, dvanáctitisícové městečko nacházející se v severozápadní části českolipského okresu na rozhraní Českého středohoří a Lužických hor, chráněných krajinných oblastí, které byly zřízeny v roce 1976. Horský charakter oblasti ve které se město rozkládá dokreslují klimatické podmínky. Plán města, pocházející od inženýra Emanuela Kleinwächtera, z roku 1783 dal městu do vínku jeho budoucí podobu. Díky původní koncepci je i po letech Nový Bor nazýván městem zeleně a zahrad. Historie města je neoddělitelně spjata se sklářským průmyslem, jeho skláři a výtvarníky. Ti proslavili Nový Bor po celém světě. Množství malých sklárniček vábí turisty z celého světa, kteří zde mají možnost na vlastní oči spatřit výrobu foukaného, malovaného, broušeného i rytého skla. Um sklářů mohou turisté obdivovat v řadě galerií, jako je Školní galerie sklářské školy, galerie Ajeto, Wünschova galerie. Návštěvníci města si mohou prohlédnout také kostel Nanebevzetí Panny Marie vysvěcený 14. srpna 1792, Sklářské muzeum založené roku 1896, či unikátní Lesní hřbitov s památníkem účastníků Rumburské vzpoury 1918. Za zmínku stojí také Navrátilův sál v budově čp.45 na třídě T.G. Masaryka, který nyní slouží jako výstavní a koncertní síň. Pro své terény je město vyhledáváno pro letní i zimní rekreaci. Provozují se především tradiční sporty - pěší turistika s mnoha příjemnými, dokonale značenými stezkami, lyžování, cyklistika (donedávna zde byly pořádány cyklistické závody Bohemie), motokros (Novoborská Hřebenka), či mezinárodní závody v orientačním běhu. Od roku 1962 je pořádáno zimní stanování na hoře Klíči. Na Polevsku jsou vybudovány lyžařské vleky, slalomový svah, v okolí pak lyžařské běžecké okruhy.