Nacházíte se zde: Úvod » Katalogy ubytování » Ubytování vhodné v zimním období » Česká republika » Královéhradecko » Mlázovice

Hledat

Hledat
Vyplňte věk dětí

Filtrování výsledků

Typ objektu:

Obsazenost:


Vybavení objektu:Oplocení:

Počet ložnic u chat a chalup:
Sport:
Koupání
Lyžování

Ubytování vhodné v zimním období Mlázovice


Chcete si užít letošní zimu na sjezdovkách, dáváte přednost běžeckému lyžování nebo Vás zimní sporty nelákají? Raději relaxujete u vody? A co kulturní a společenský život?

Nachystali jsme pro Vás 6 tematických katalogů, pomocí kterých si můžete vybrat ubytování, ale především zaměření, jakým způsobem strávíte zimní dovolenou s rodinou nebo přáteli.

Mohli by Vás zajímat tyto tematické katalogy:

Ubytování vhodné k lyžování Ubytování vhodné k běžkování Ubytování v blízkosti aquaparku Ubytování se saunou/vířivkou Ubytování v blízkosti lázní Ubytování s kulturním životem
Vaše kritéria:
1 objektů
FILTROVAT VÝSLEDKY
počet na stránce: řazení:
ONLINE OBSAZENOST
Rekreační dům Mlázovice Mlázovice
Hodnocení
Dosud nehodnoceno
Zvíře
Internet Upřesnění
Vyžití pro děti
Bazén
Lyžárna/kolárna Upřesnění
Parkování Upřesnění
Max. kapacita:
5
Počet ložnic:
2
Rekreační dům pro 5 osob
ZJISTIT CENU
zobrazeny objekty 1-1   

Informace o místě Mlázovice

Mlázovice

Střed obce tvoří rozsáhlé obdélníkové náměstí. Jeho půdorys byl položen již před výstavbou prvních kamenných domů v polovině 19. století. Základní parková úprava byla provedena v letech 1899 - 1901. Vysázely se zde kaštany a květinové záhonky. V této době došlo také k úpravě Radnice, která získala svou dnešní typickou podobu (střecha s balustrádami, znak obce a hodiny na štítu budovy). Došlo i k rekonstrukci vnitřních prostor. V roce 1901 byl vztyčen Mariánský sloup, který nahradil stávající sochu Jana Nepomuckého z roku 1735. Ta byla přenesena na náměstí Na Trávníku pod školou. V roce 1907 byly kaštany na velkém náměstí nahrazeny lípami. Uprostřed parku se postavila kašna s tryskající vodou a dotvořila se celková stromová, keřová a květinová výzdoba. Pískovcový pomník padlým během první světové války, který představuje stylizovaný husitský palcát, je na náměstí od roku 1928. V obci se nachází také lázně. Historie lázní se píše zhruba od roku 1850. Tehdy byla u vodních pramenů na úpatí severních svahů Chlumů zřízena vodoléčba v jednoduchých koupacích budkách. Díky rostoucímu věhlasu mlázovského vodoléčení bylo roku 1863 na tomto místě postaveno první lázeňské zařízení s několika dřevěnými kabinami a pohostinstvím. Počátkem 70. let 19. století byla v Mlázovicích objevena hodnotná rašelinová ložiska. Tento nález podnítil rozvoj Mlázovic coby lázeňského letoviska s bohatým společenským životem. Rašelinové koupele byly vždy doplňovány vodoléčbou. V roce 1896 byla vybudována nová lázeňská budova se zahradní restaurací. Od roku 1898 začaly mlázovické slatinné lázně fungovat pod stálým lékařským dohledem. Kvalita místní sirnaté rašeliny, krásná okolní příroda a příjemné prostředí městečka lákaly postupně do Mlázovic četné lázeňské hosty a vytvářely z Mlázovic vyhledávané letovisko, kde pobývala celá řada významných osobností. Krátce po ukončení 1. světové války byly staré lázně uzavřeny. V roce 1926 byly na náměstí postaveny nové lázeňské budovy. V sousedství vchodové budovy byl otevřen dvoupatrový hotel. Počátkem 40. let se rozšířily ubytovací kapacity pro hosty o penzion ve spodní části obce. Mlázovské rašelinné lázně byly v rámci reorganizace zdravotnictví roku 1953 zrušeny. Lázeňské budovy, včetně hotelu a penzionu, byly využity jako základ ústavu sociální péče pro důchodce.


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.