Nacházíte se zde: Úvod » Katalogy ubytování » Ubytování vhodné v zimním období » Česká republika » Český les » Lesná

Hledat ubytování

Hledat ubytování
Vyplňte věk dětí

Filtrování výsledků

Typ objektu:

Vybavení objektu:


Oplocení:

Počet ložnic u chat a chalup:
Sport:
Koupání
Lyžování

Ubytování vhodné v zimním období Lesná


Chcete si užít letošní zimu na sjezdovkách, dáváte přednost běžeckému lyžování nebo Vás zimní sporty nelákají? Raději relaxujete u vody? A co kulturní a společenský život?

Nachystali jsme pro Vás 6 tematických katalogů, pomocí kterých si můžete vybrat ubytování, ale především zaměření, jakým způsobem strávíte zimní dovolenou s rodinou nebo přáteli.

Mohli by Vás zajímat tyto tematické katalogy:

Ubytování vhodné k lyžování Ubytování vhodné k běžkování Ubytování v blízkosti aquaparku Ubytování se saunou/vířivkou Ubytování v blízkosti lázní Ubytování s kulturním životem
Vaše kritéria:
1 objektů
FILTROVAT VÝSLEDKY
počet na stránce: řazení:

Rekreační dům v Českém lese (CZ7420)

Lesná - Písařova Vesce, Český les

TIP
Rekreační dům v Českém lese Lesná
Bazén
Sauna
Společenská místnost s pohovkou a televizí
Kuchyně s mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí a lednicí
Jídelna
Ložnice s lůžky
Ložnice s lůžky
Sociální zařízení se sprchou, toaletou a umyvadlem
Tělocvična se stolním tenisem, kulečníkem, rotopedem a knihovnou
Restaurace v druhé budově
Bar v restauraci
Posezení se stabilním grilem
Venkovní prostory
Zahrada objektu
Celkový pohled na objekt
Pohled na objekt

Hodnocení

10,0
Naprosto výjimečné
dle 10 hodnocení
Zvíře Upřesnění
Internet
Vyžití pro děti
Bazén Upřesnění
Lyžárna/kolárna
Parkování Upřesnění
Max. kapacita:
6
Počet ložnic:
3
Rekreační dům pro 6 osob
ZJISTIT CENU
zobrazeny objekty 1-1 z 1  

Lesná

Lesná

Obec Lesná se nachází v nejzápadnější části okresu Tachov při státní hranici. Dnešní obec má tyto části: Háje, Lesná, Písařova Vesce a Stará Knížecí Huť. Jde o území velmi řídce osídlené. Nachází se 8 km jihozápadně od města Tachova. První písemná zmínka o obci je z r. 1348, kdy potvrzuje král prodej vsi s kostelem Arklebovi z Tisové. Od r. 1523 byla v provozu tzv. Schönwaldská stezka, která obec přivedla k určité prosperitě. V průběhu 16.století je obec nazývána městečkem. Ve 2.polovině 16.století získávají obec Schirndingerové, kteří ji vlastnili (a jejich dědicové Dobřenští) až do roku 1945. Tento rod nechal r. 1774 opravit kostel sv. Mikuláše, který poté sloužil za jejich rodinnou hrobku. Uvnitř kostela jsou náhrobky bývalých majitelů panství (především Širndingerů a Habsberků). Kostel je využíván pravoslavnou církví. Ikonostas - stěna se třemi vchody a ikonami, která odděluje loď a oltářní část pravoslavného kostela, byl převezen z pravoslavné kaple v Praze - Dejvicích. V r. 1787 získal konečnou podobu místní obdélný barokní zámek. Na zámku je nyní sídlo obecního úřadu, klubovna, pošta a hostinec. Sál v prvním patře je využíván pro společenské akce v obci. V obci je ještě malotřídní základní škola s mateřskou školou, prodejna potravin, cukrárna a pohostinství. Ke sportovnímu vyžití slouží tenisové kurty, travnaté hřiště a v zimě přírodní kluziště. U rybníka je socha sv.Jana Nepomuckého z r.1752. V obci v r.1938 bylo 621 obyvatel, dnes zde žije 460 obyvatel. V Lesné jsou památné stromy - Lesenské lípy: lípa malolistá na návsi (obvod 550 cm, 200 let), lípa velkolistá u vchodu do kostela (obvod 590 cm, 250 let), lípa velkolistá u čp.90 (obvod 650 cm, 250 let).Okolí obce na západ je převážně lesnaté s několika rybníčky.