Nacházíte se zde: Úvod » Katalogy ubytování » Ubytování vhodné v zimním období » Česká republika » Šumava » Husinec

Hledat ubytování

Hledat ubytování
Vyplňte věk dětí

Filtrování výsledků

Typ objektu:

Obsazenost:


Vybavení objektu:


Oplocení:

Sport:
Koupání
Lyžování

Ubytování vhodné v zimním období Husinec


Chcete si užít letošní zimu na sjezdovkách, dáváte přednost běžeckému lyžování nebo Vás zimní sporty nelákají? Raději relaxujete u vody? A co kulturní a společenský život?

Nachystali jsme pro Vás 6 tematických katalogů, pomocí kterých si můžete vybrat ubytování, ale především zaměření, jakým způsobem strávíte zimní dovolenou s rodinou nebo přáteli.

Mohli by Vás zajímat tyto tematické katalogy:

Ubytování vhodné k lyžování Ubytování vhodné k běžkování Ubytování v blízkosti aquaparku Ubytování se saunou/vířivkou Ubytování v blízkosti lázní Ubytování s kulturním životem
Vaše kritéria:
1 objektů
FILTROVAT VÝSLEDKY
počet na stránce: řazení:
ONLINE OBSAZENOST

Hodnocení

9,4
Fantastické
dle 35 hodnocení
Zvíře
Internet
Vyžití pro děti
Bazén
Lyžárna/kolárna
Parkování Upřesnění
Povlečení Upřesnění
Oplocení Upřesnění
Max. kapacita:
23
Jednolůžkový č. 9
ZJISTIT CENU
Třílůžkový č. 8
ZJISTIT CENU
zobrazeny objekty 1-1 z 1  

Husinec

Husinec

Městečko Husinec leží na řece Blanici ve výšce 540 m nad mořem asi 5 km severozápadně od okresního města Prachatice. Je známo především jako rodiště kazatele Mistra Jana Husa. První zmínky o Husinci pocházejí z roku 1359, vznikl však pravděpodobně již po roce 1340. Tehdy tudy procházela obchodní Zlatá stezka a obec patřila k panství hradu Hus. Koncem 14. století byl Husinec rozdělen mezi dvě vrchnosti, v 16. století již náležel celý k panství vimperskému. Už tehdy se stal městysem a po zrušení roboty, kdy zde vzniklo několik továrniček, patřil vedle Vimperka a Lenory ke třem nejprůmyslovějším městům prachatické oblasti. V centru městečka stojí radnice s pozdně gotickým portálem ze 16. století a původně gotický farní kostel svatého Kříže. Kostel, který je poprvé připomínán spolu s obcí již roku 1359, byl v roce 1802 přestavěn. Husinec je pravděpodobným rodištěm známého kazatele a reformátora Mistra Jana Husa. V jeho rodném domku byl zřízen Památník Mistra Jana Husa, národní kulturní památka, s expozicemi o životě a díle a o husitském revolučním hnutí. V muzeu je také pamětní síň věnovaná dalšímu husineckému rodákovi, akademickému malíři Josefu Krejsovi. Z Husince pochází též akademický malíř Cyril Chramosta, který věnoval jihočeské krajině značnou část své malířské tvorby. Údolím řeky Blanice mezi Husincem a Záblatím vede žlutá turistická značka (asi 12 km) kolem blízké husinecké přehrady a kolem sejpů - pozůstatků po rýžování zlata ve středověku. Husinecká přehrada byla dobudována v roce 1939. Její význam je velký nejen pro Husinec, ale i pro široké okolí. Údolí řeky Blanice trpělo odedávna každoročními povodněmi, které opakovaně působily velké škody na pozemcích, na budovách a dokonce přinášely i ztráty na životech. Naproti tomu v době sucha mělo celé území nedostatek vody. Po mnoha průzkumech koncem 20. let odborníci došli k závěru, že pouhá regulace řeky Blanice nepomůže a že definitivní nápravy by bylo možné docílit jen vybudováním vodní nádrže, která by zadržovala přívalovou vodu a nadlepšovala průtok vody v době sucha.