Nacházíte se zde: Úvod » Katalogy ubytování » Ubytování vhodné v zimním období » Česká republika » Šumava » Čkyně

Hledat

Hledat
Vyplňte věk dětí

Filtrování výsledků

Typ objektu:

Vybavení objektu:


Oplocení:

Počet ložnic u chat a chalup:
Sport:
Koupání
Lyžování

Ubytování vhodné v zimním období Čkyně


Chcete si užít letošní zimu na sjezdovkách, dáváte přednost běžeckému lyžování nebo Vás zimní sporty nelákají? Raději relaxujete u vody? A co kulturní a společenský život?

Nachystali jsme pro Vás 6 tematických katalogů, pomocí kterých si můžete vybrat ubytování, ale především zaměření, jakým způsobem strávíte zimní dovolenou s rodinou nebo přáteli.

Mohli by Vás zajímat tyto tematické katalogy:

Ubytování vhodné k lyžování Ubytování vhodné k běžkování Ubytování v blízkosti aquaparku Ubytování se saunou/vířivkou Ubytování v blízkosti lázní Ubytování s kulturním životem
Vaše kritéria:
1 objektů
FILTROVAT VÝSLEDKY
počet na stránce: řazení:
Chata Na Vápence (CZ1227)

Čkyně - Dolany, Šumava

Chata Na Vápence Čkyně
Společenská místnost
Společenská místnost
Společenská místnost
Společenská místnost
Plně vybavená kuchyně
Plně vybavená kuchyně
Plně vybavená kuchyně
Plně vybavená kuchyně
Schody do podkroví
Ložnice s lůžky, nočním stolkem, skřiní
Podkrovní ložnice s lůžky, stolem, židlemi a věšáky
Podkrovní ložnice s lůžky, stolem, židlemi, křěslem a věšáky
Koupelna se sprchovým koutem, umývadlem a toaletou
Bar s výčepem, stoly, židlemi a šipkami
Pohled na bar s výčepem
Velká zatravněná zahrada
Celkový pohled na chatu
Celkový pohled na chatu
Hodnocení
8,9
Zvíře
Internet
Vyžití pro děti
Bazén
Lyžárna/kolárna
Parkování Upřesnění
Max. kapacita:
8
Počet ložnic:
2
Chata pro 8 osob
ZJISTIT CENU
zobrazeny objekty 1-1   

Informace o místě Čkyně

Čkyně

Nejstarší písemná zmínka o existenci Čkyně je z roku 1243, kdy první osídlenci káceli les a věnovali se zemědělství. Český král Ferdinand I. povýšil roku 1537 vesnici Čkyně na městečko s vlastním městským znakem. Během bojů o rakouské dědictví se u místního kostela dokonce strhla bitva mezi Francouzi a Rakušany se zraněnými a mrtvými na obou stranách.Čkyni sužovaly požáry a povodně, ale lidé se vždy z těchto ran rychle vzpamatovali. V roce 1886 byl založen Sbor dobrovolných hasičů, v roce 1918 TJ Sokol. Největší rozvoj Čkyně nastal po roce 1989, kdy zde vyrostly nové tovární provozy, rozvinula se obchodní síť a celá obec zkrásněla. PamátkyFarní kostel sv. Marie Magdalény z konce 13. století. Původní raně gotická budova je význačná gotickými nástěnnými malbami z 1. poloviny 14. století. Židovský hřbitov, založený na sklonku 17. století s původními cennými náhrobky. Márnice byla před několika lety předělána na vkusnou pietní síň umučených čkyňských Izraelitů během německé okupace. Židovská synagóga z roku 1828 je ve špatném stavu. Při stavebních pracích zde byla nalezena vzácná tóra. Po rekonstrukci, jejíž konec se plánuje na do roku 2006, bude tato významná památka sloužit jako židovské museum a místo kulturních a společenských akcí.Zámek ve Čkyni, kde je nyní Obecní úřad, je z první poloviny 19. století. Hradiště Věnec pochází z doby haštalské a laténské. Patří k největším pravěkým hradištím v Čechách. Základ tvoří skalní stěny s kamennými hradbami, z nichž se zachovaly valové náspy.Osobnosti: Významný český právník Prof. JUDr. Alois Zucker (1842 – 1906), profesor právnické fakulty české university v Praze, tvůrce rozsáhlého vědeckého díla v oboru trestního práva. Štěpán Vlk, básník a spisovatel, narozen v roce 1894 a Prof. MUDr. Marie Pešková DrSc., přednostka I. Chirurgické kliniky fakultní nemocnice na Karlově náměstí v Praze.


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.