Nacházíte se zde: Úvod » Katalogy ubytování » Léto 2024 » Česká republika » Beskydy a Valašsko » Příbor

Hledat ubytování

Hledat ubytování
Vyplňte věk dětí

Filtrování výsledků

Typ objektu:


Obsazenost:


Vybavení objektu:






Oplocení:

Sport:
Koupání
Lyžování

Léto 2024 Příbor


V naší nabídce letních dovolených 2024 najdete různé typy ubytování v atraktivních regionech České republiky i na Slovensku. Ty nejlepší objekty se každoročně rezervují i rok předem.Láká Vás strávit klidnou dovolenou na chatě nebo chalupě u vody, s krbem či grilem? Nebo hledáte „pohodlnější“ ubytování v penzionu či hotelu? Nenechte si ujít šanci strávit krásnou a bezproblémovou letní dovolenou!

Zvolte si termín pro svoji letní dovolenou 2024
29.6-6.7.2024, 6.7-13.7.2024, 13.7-20.7.2024, 20.7-27.7.2024, 27.7-3.8.2024, 3.8-10.8.2024, 10.8-17.8.2024, 17.8-24.8.2024, 24.8-31.8.2024

Vaše kritéria:
2 objektů
FILTROVAT VÝSLEDKY
počet na stránce: řazení:
NEW ONLINE OBSAZENOST

Hodnocení

Dosud nehodnoceno
Zvíře
Internet
Vyžití pro děti
Bazén
Lyžárna/kolárna
Parkování Upřesnění
Max. kapacita:
16
Apartmán SOFT
ZJISTIT CENU
Společenské prostory
ZJISTIT CENU
ONLINE OBSAZENOST

Hodnocení

9,6
Naprosto výjimečné
dle 62 hodnocení
Zvíře
Internet
Vyžití pro děti
Bazén
Lyžárna/kolárna
Parkování Upřesnění
Max. kapacita:
6
dvoulůžkové pokoje
ZJISTIT CENU
zobrazeny objekty 1-2 z 2  

Příbor

Příbor

Významnou kapitolou historie města je školství. Velkým přínosem v této oblasti bylo zřízení piaristického gymnázia v roce 1694. S příchodem piaristů do Příbora nastal velký rozmach školství a střední vzdělání mohli získat i žáci z nižších vrstev obyvatelstva. Základní farní škola zde již existovala od roku 1541. Založením českého učitelského ústavu v roce 1875 se město stalo centrem vzdělanosti severovýchodní Moravy Za dobu existence do roku 1938 vyšla z ústavu řada významných pedagogů a odborníků ve školství a kultuře. Právem se Příboru říkalo moravská Litomyšl.Město patřilo olomouckému biskupství a biskupové byli městu nakloněni. Zvláště kardinál František Dietrichstein, který vylepšil městský znak a udělil městu i řadu privilegii a práv. Jeho znak je doposud umístěn na domě č. 6 na náměstí Sigmunda Freuda, kde při pobytech ve městě bydlel. Příbor je rodištěm a působištěm významných osobnosti, které jej proslavily. Se svou matkou zde žil a navštěvoval farní školu sv. Jan Sarkander. Na nižším gymnáziu studoval a pak jedenáct let působit jako kaplan pozdější arcibiskup Antonín Cyril Stojan. Narodil se zde historik, zakladatel moravského místopisu Řehoř Wolný, filozof a národní buditel Bonifác Buzek, zakladatel psychoanalýzy, čestný občan města Příbora Dr. Sigmund Freud, akademický sochař František Juraň, spisovatel Josef Kresta a další.Městský park je tradičním místem odpočinku a zábavy místních obyvatel i návštěvníků města. Srdcem parku je otevřený amfiteátr ve kterém se odehrávají kulturní a společenské akce.Botanická zahrada a arboretum se nalézá v prostoru starého vápencového lomu, zvaného Dolní Kamenárka a jeho okolí. Terén je velice členitý se značným převýšením. Současná plocha nově založené zahrady je téměř deset hektarů, první výsadby zde proběhly v roce 1999 a je tedy ve stavu zrodu. Vápnomilná a teplomilná společenstva rostlin štramberského původu představují hlavní část budoucí expozice kamenné zahrady. Na dně vznikl unikátní vápencový mokřad bohatý na vodní a bahenní rostliny. Milovníky přírody jistě zaujme kamenný labyrint s amfiteátrem starého lomu nebo nově objevená propasťová jeskyně a hojně navštěvované horolezecké cesty na některých stěnách.Fauna i flóra je v areálu velmi rozmanitá, jurské vápence zde ukrývají množství zkamenělin. Vzniká tu ráj rostlin, zvířat a lidí.