Nacházíte se zde: Úvod » Katalogy ubytování » Ubytování vhodné pro cykloturistiku » Česká republika » Jizerské hory » Lučany nad Nisou

Hledat

Vyplňte věk dětí

Filtrování výsledků

Typ objektu:

Vybavení objektu:


Počet ložnic u chat a chalup:
Sport:
Koupání
Lyžování
Katalog ubytování:

Ubytování vhodné pro cykloturistiku Lučany nad Nisou


Cykloturistika se stává stále více vyhledávaným sportem. Rozrůstá se také síť kvalitních a dobře značených cyklostezek a vinařských stezek. Spolu s tím samozřejmě roste i počet ubytovacích zařízení vhodných pro cyklisty. Nejen že ubytování má prostory pro bezpečné uložení kol či půjčovnu kol, ale hlavně jsou umístěny blízko cyklostezek a cyklotras. Stačí si tedy vybrat z naší nabídky ubytování u cyklostezek, rezervovat a strávit svou dovolenou na kole! Není dokonce problém trávit každou noc na jiném místě. Můžete nám také zavolat přímo z terénu, stačí říct, kde hledáte ubytování, a my se o Vás již postaráme.

Vaše kritéria:
1 objektů
počet na stránce: řazení:
Fantastické 9,5Podle 3 hodnocení
 
Max. kapacita: 6
Chata pro 6 osob
UKÁZAT CENU
zobrazeny objekty 1-1   

Informace o místě Lučany nad Nisou

Lučany nad Nisou

Jizerské hory se nacházejí na severu České republiky. Jsou dalším pohraničním pohořím na hranici České republiky a Polska. Na polské straně se nachází nejvyšší vrchol Jizerských hor Wysoka Kopa (1126 m.n.m.). Nejvyšším vrchem na české straně je vrch Smrk (1124 m.n.m.). Jizerské hory na východě navazují na Krkonoše a na západě jsou jejich sousedem Lužické hory. Území bylo v roce 1968 vyhlášeno chráněnou krajinou oblastí (CHKO Jizerské hory). Pod ochranu státu se tak vedle unikátních přírodních partií dostala i cenná lidová architektura a zdroje pitné vody pro celou podhorskou oblast a města Liberec a Jablonec nad Nisou. Lokalita je charakteristická smrkovými a bukovými porosty, rašeliništi, rašelinovými jezírky, žulovými balvany a množstvím dalekých výhledů. Pod Smrkem pramení známá řeka Jizera, která se dále vlévá do Labe.Historie trvalého osídlování Jizerských hor začala ve 14. století německou zemědělskou kolonizací. V následujícím období dochází k rozvoji textilnictví, dřevařství, těžbě rud a kamene. Významným fenomenem pro celou oblast byl počátek rozvoje sklářství. V 17. stol. se dále rozšířil textilní průmysl a vznikla řada sklářských hutí a brusíren. Další významné změny a průmyslový rozvoj nastal v průběhu 19. století, kdy do oblasti vstoupily silnice a železniční trati. V tomto období se zde začala rozvíjet i turistika. Začaly se budovat rozhledny a turistické chaty.V zimním období se Jizerské hory stávají vyhledávaným místem zejména díky velkému množství upravených běžeckých tratí, z nichž je snad nejznámější Jizerská magistrála. Jedná se doslova o ráj běžkařů s přibližně 70 km upravovaných běžeckých stop. Dobře známé jsou i sjezdové areály Ještěd, Parlament - Desná, Špičák, Severák a další. V letním období mohou pěší návštěvníci absolvovat rekreační procházky nebo pochody po široké síti značených cest. Na své si zde přijdou cyklisté, pro které je zejména jízda na horském kole po horských cestičkách opravdovým požitkem. Některé cesty jsou vyznačené a vhodné i pro vozíčkáře.Koncentrace rekreačních aktivit a blízkost aglomerací poskytují návštěvníkům Jizerských hor dostatečný prostor pro kvalitní odpočinek. Nejznámějšími a turisticky nejpřitažlivějšími místy v oblasti jsou bezesporu Liberec, Jablonec nad Nisou, Tanvald, Desná v Jizerských horách, Kořenov, Bedřichov a Albrechtice v Jizerských horách. Vedle běžeckých tras a sjezdovek mohou návštěvníci navštívit krajské město Liberec, kde se nachází vyhlášený aquapark Babylon, nejstarší česká zoologická zahrada, botanická zahrada, Severočeské muzeum, galerie, obchody, atd.